Redzot sabiedrībā valdošo noskaņojumu, briestošās dusmas un agresiju, kas pandēmijas radītā spiediena dēļ arvien pastiprinās, Drošības profesionāļu asociācija aicina būt saprotošiem un cienīt apsardzes nozares darbiniekus un viņu sniegto ieguldījumu kārtības uzturēšanā.

Apsargi ir vieni no mums

Artūrs Āmars, SIA “Sanitex” grupas uzņēmumu Drošības dienesta vadītājs, norāda: “Šobrīd sabiedrībā valda ļoti saspringts laiks. Ierobežojumi tiešā veidā ietekmē ikkatra Latvijas iedzīvotāja ikdienu, un pārmaiņu dēļ cilvēki sāk zaudēt savu iecietību un savaldību. Tā rezultātā visbiežāk cieš pakalpojumu sfēras darbinieki, tostarp apsardzes nozarē strādājošie, kuri, sniedzot drošības pakalpojumus dažādās iestādēs visā valstī, saskaras ar negācijām, naida uzplūdiem un nepamatotiem pārmetumiem.”

Drošības dienesta vadītājs atzīmē, ka nereti tie sabiedrības pārstāvji, kuri ir neapmierināti ar pastāvošajiem ierobežojumiem, vaino tieši apsardzes darbiniekus, jo viņu darba pienākumos ietilpst ierobežojumu izpildes kontrole. Diemžēl pieredze rāda, ka šie konflikti ātri vien pāraug personīgos apvainojumos un solījumos fiziski izrēķināties ārpus darba laika. Tāpēc ir svarīgi saprast un apzināties, ka apsardzes darbinieks rūpējas par to, lai mums visiem ir drošāk gan iepērkoties, gan apmeklējot atpūtas vai ārstniecības iestādes.

“Apsargs ir tieši tāds pats cilvēks kā visi pārējie, kurš pēc darba atgriežas mājās pie ģimenes un bērniem. Viņš ir viens no mums. Tāpēc cienīsim cits citu un izturēsimies ar sapratni. Jo vieglāk mēs uztversim ierobežojumus un pildīsim noteiktās prasības, jo vieglāk un ātrāk pārdzīvosim šo visiem apgrūtinošo periodu,” uzsver Āmars.

Apsardzei ir būtiska loma sabiedrības drošības un kārtības veicināšanā

SIA “Lidl Latvija” Drošības dienesta vadītājs Edvards Vērdiņš, komentējot notiekošo, atzīst: “Šī brīža situācija pasaulē apliecina, ka apsardzes darbiniekiem ir īpaši nozīmīga loma sabiedrības drošības un kārtības veicināšanā. Šie cilvēki godprātīgi pilda savus pienākumus un gluži kā mēs, pārējie, dzīvo savu dzīvi ārpus darba pienākumu veikšanas, tādēļ mums visiem ar cieņu jāattiecas pret apsargiem un viņu paveikto mūsu labā.”

Apsardzes darbinieki nav mūsu ienaidnieki

Andrejs Ivanovs, SIA “DEPO DIY” Drošības dienesta vadītājs, uzskata, ka par pieaugošo konfliktu skaitu un agresivitāti atbildīgi esam mēs visi – gan ierobežojumu neievērotāji, gan to pildītāji un noteicēji.

“Cilvēki ir morāli noguruši, tie izgāž dusmas, uzsāk asas diskusijas un kļūst agresīvi pret apsardzes darbiniekiem, aizmirstot, ka viņu profesionālā darba vide ikdienā jau tā ir paaugstināta stresa un spiediena pilna. Apsardzes darbinieki nav vainojami par straujo vīrusa izplatību un epidemioloģisko drošības noteikumu ieviešanu, tomēr viņu uzdevums ir kontrolēt noteikumu ievērošanu. Mēs lūdzam līdzcilvēkus būt saprotošākiem un cienīt arī apsardzes darbu. Apsardzes darbinieki ik dienu rūpējas par mūsu drošību, viņi nav mūsu ienaidnieki,” pauž Ivanovs.