Pasaule pēdējo 2 gadu laikā ir piedzīvojusi vairākas krīzes un nu arī karu. Nākotne paliek arvien neprognozējamāka, tāpēc laikā, kad augstskolas atver durvis jaunajiem studentiem, “Drošības profesionāļu asociācija” (DPA) aicina jauniešus un citus studēt gribētājus stāties studiju programmās, kas saistītas ar drošību, lai būtu gatavi pārvarēt krīzes un skaidrot neskaidro.

“Drošības studijas ir vispiemērotākās tiem, kuri prot daudz talantus, bet nezin, kurš no tiem ir spēcīgākais. Drošība prasa izpratni un spēju redzēt plašāku lauku, kā citās jomās. Kā arī, drošība ir iespēja veidot jēgpilnu karjeru un veikt valstiski un starptautiski nozīmīgu darbu.” norāda DPA valdes loceklis Kārlis Apalups, Kiberdrošības pārvaldības un Organizācijas drošības studiju absolvents.

Latvija ir drošības studiju lielvalsts ar vismaz 20 dažādām drošības programmām, gan tādām, kas domātas tiesībsargājošo iestāžu un aizsardzības sektora vajadzībām, gan privātā sektora – fiziskās drošības, kiberdrošības, darba aizsardzības un ugunsdrošības studijām.

Sanitex grupas uzņēmumu drošības vadītājs, DPA valdes loceklis, Artūrs Āmars norāda, ka “Drošības nozares kvalitāte ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir nozīmīga. Katru dienu, mēs kā patērētāji, apmeklējam dažādas iestādes (tirdzniecības centri, slimnīcas, skolas utt.), kur par apmeklētāju drošību atbild kāds no apsardzes, ugunsdrošības un darba aizsardzības uzņēmumiem. Mums valstī ir vitāli svarīgi, lai nozarē strādā zinoši profesionāļi, kas nākotnes izaicinājumus spēs paredzēt jau šodien.”

Drošības nozare noteikti nav domāta tikai vīriešiem, kā varētu šķist dažādu senu filmu cienītājiem, tajā darbojas arī ļoti daudz sievietes un abu dzimumu pārstāvjiem nav šķēršļu tajā izaugt, ja vien tiek ieguldīts darbs.

Tāpat saka arī Kiberdrošības pārvaldības studiju absolvente, Informācijas drošības vadītāja, Zita Lavrinoviča: “Pēdējā laikā drošības nozare mūsdienu sabiedrībā ir ieņēmusi daudz nozīmīgāku lomu nekā agrāk. Jaunieši, jauna enerģija, citādāks skatījums var dot milzīgu pienesumu nozarei kopumā. Izglītošanās drošības jomā ir veids, kā stiprināt gados jaunākās paaudzes sistemātisku attīstību, kas orientēta uz Latvijas sabiedriskās domas maiņu. Tas ir ceļš uz atbildīgu attieksmi pret valsti un tās drošību kopumā, ar uzsvaru uz drošības apdraudējumu apzināšanu. Jaunu cilvēku iesaiste ir priekšnoteikums drošības nozares attīstībai.”

“Drošības profesionāļu asociācija” ir Latvijas drošības nozarē strādājošo speciālistu biedrība, kura apvieno jomas profesionāļus un pārstāv to intereses.

Asociācija paredz apvienot drošības profesionāļus vienotā komandā, paaugstināt drošības nozares prestižu, uzlabojot tēlu un zināšanas, kā arī izglītojot  sabiedrību, tostarp pakalpojuma pasūtītājus, ar drošību saistītos jautājumos. Tāpat plānots, sadarbojoties ar atbildīgajām institūcijām, piedalīties nozares normatīvā regulējuma uzlabošanā, tādējādi nodrošinot drošības industrijas sekmīgāku darbību.