28. aprīlī noslēdzies Drošības profesionāļu asociācijas rīkotais profesionālais notikums “Latvijas drošības konference 2022”, kura šī gada tēma bija prevencija. Pasākums klātienē pulcēja vairākus simtus dalībnieku un izstādes uzņēmumu no tādām sfērām kā fiziskā un tehniskā drošība, ugunsdrošība, darba aizsardzība un kiberdrošība.

Pasākumā uzstājās arī Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks, kas savā runā par to, kā panākt drošu sabiedrību, ļāva ieskatīties vairākos aktuālos sabiedrības drošības jautājumos, tai skaitā Krievijas uzsāktā kara Ukrainā kontekstā.

Tāpat konferencē uzstājās arī CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina, kas par notiekošo Latvijas kibertelpā izteicās: “Spēles laukums ir kļuvis skaidrāks, un apmēram saprotam, ar ko rēķināties. Saprotam, ka situācija ir nopietna, bet tajā pašā laikā nav bijuši tādi incidenti, kuriem būtu nopietna ietekme.”

Savukārt Biznesa augstskolas “Turība” juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs skaidroja, ka, risinot drošības jautājumus, GDPR (Vispārīgā datu aizsardzības regula) neierobežo drošības struktūras un uzņēmumus, tostarp veicot videonovērošanu ar mākslīgo intelektu un apstrādājot biometriskos datus, taču uzsvēra, ka ir nepieciešama likumdevēja noteikts regulējums, kas šīs tiesības skaidri deleģētu.

Drošības profesionāļu asociācija apņēmusies šādu konferenci rīkot katru gadu, un jau šobrīd notiek darbs pie nākošā gada konferences un citiem pasākumiem, kas tiek veidoti Latvijas drošības nozares attīstībai.